Katarzyna Wilk

 

Katarzyna Wilk, ur. 22 marca 1992r. w Krakowie jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Specjalizuje się w pływaniu stylem dowolnym. Najmłodsza w pływackiej rodzinie Wilków, oprócz niej pływanie trenował brat Krzysztof i Robert. Ten drugi, a zarazem najstarszy z rodzeństwa, jest obecnie również Kasi trenerem. Obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Katowice.

Złota medalistka ze sztafety 4x100m stylem zmiennym z mistrzostw Europy juniorów w Belgradzie w 2008 roku.

Była najmłodszą olimpijką w polskiej kadrze na igrzyskach w Pekinie, gdzie wraz z Barzycką, Szczepaniak i Baranowską wystartowała w sztafecie 4x200m stylem dowolnym. Polki zajęły wtedy 15 miejsce (8:07,40s.).

Na mistrzostwach Europy na długim basenie w Budapeszcie w 2010 roku udało jej się awansować do finału 100m stylem dowolnym. W półfinale tej konkurencji ustanowiła rekord Polski w tej konkurencji – 54,95s.

W 2011 roku, płynąc stylem dowolnym na ostatniej zmianie sztafety 4x50m stylem zmiennym, razem z koleżankami (Urbańczyk, Ścieszko i Dowgiert) wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie.

Podczas mistrzostw Polski w Olsztynie w 2012r. (basen 50m) w sztafecie 4x200m stylem dowolnym zapewniła sobie kolejny wyjazd na igrzyska olimpijskie w Londynie. Na olimpiadzie będzie startowała na 100m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4x200m st. dowolnym.

Osiągnięcia

  • MEJ w Belgradzie (50m): Złoty medal w sztafecie 4x100m stylem zmiennym
  • ME w Szczecinie (25m): Brązowy medal w sztafecie 4x50m stylem zmiennym

Trener

Robert Wilk

Robert Wilk

Robert Wilk, najstarszy z trójki pływackiego rodzeństwa Wilków. Trenuje swoją siostrę – Katarzynę Wilk.

Pływak i trener AZS AWF Katowice, wykładowca oraz doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Prócz swojej siostry, do startu w igrzyskach w Londynie przygotowywał Karolinę Szczepaniak, Aleksandrę Putrę, Dianę Sokołowską oraz Sławomira Kuczko. Obecnie jest w trakcie tworzenia grupy sprinterskiej w klubie AZS AWF Katowice.

Nasi Partnerzy