Fizyka Sportu 2 - zaproszenie na wykład z udziałem Otylii Jędrzejczak

wtorek, 31 maj 2016. Aktualności

Fizyka Sportu 2 - zaproszenie na wykład z udziałem Otylii Jędrzejczak

Fizyka Sportu to projekt wykładów, który ma na celu popularyzację nauk ścisłych poprzez prezentację ich zasad na przykładzie różnych dyscyplin sportowych. W tym roku gościem specjalnym będzie Mistrzyni Olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak! Podczas spotkania nastąpi wymiana spostrzeżeń: naukowca, który fizyką zajmuje się na co dzień oraz sportowca, dla którego pływanie to chleb powszedni.

Projekt pod nazwą Fizyka Sportu to połączenie naukowego wykładu ze spotkaniem z wybitnymi polskimi sportowcami. Rok temu, wraz z siatkarzami - Krzysztofem Ignaczakiem oraz Piotrem Gruszką - organizatorzy próbowali przenieść siatkarskie boisko na salę wykładową. W tym roku organizatorzy wraz z pasjonatami pływania oraz entuzjastami nauk ścisłych zanurzą się pod wodę.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca o 18:00, w Strefie Kultury Studenta na Politechnice Wrocławskiej
(ul. Hoene-Wrońskiego 10). Spotkanie poprowadzi pomysłodawca i współorganizator projektu dr inż. Adam Sieradzki, pracownik Politechniki Wrocławskiej. Wykład jest otwarty, skierowany przede wszystkim do studentów - wstęp bezpłatny.

Interakcja z zebranymi słuchaczami oraz rozwianie ich wątpliwości dotyczących poruszanych problemów, jak i bezpośrednie pytania do gości to niezbędny element spotkania, więc zachęcamy do zadawania pytań.

Do zobaczenia 1 czerwca o 18 w budynku C-18 Politechniki Wrocławskiej.

Nasi Partnerzy