Pływanie w wodach otwartych - nowa książka już w sprzedaży!

Napisał Adam Osiński wtorek, 22 styczeń 2013. Aktualności

Pływanie w wodach otwartych - nowa książka już w sprzedaży!

22 stycznia nakładem wydawnictwa Buk Rower ukazała się książką pt. "Pływanie w wodach otwartych" autorstwa Stevena Munatonesa.

Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć pływanie na dłuższych dystansach, z nastawieniem na pływanie w wodach otwartych.

Podobnie jak inne sporty wytrzymałościowe, pływanie długodystansowe jest doskonałym wyborem dla osób lubiących wyzwania i jasno wytyczone cele. Zalety pływania długodystansowego dostrzegają też doświadczeni pływacy, którzy mają możliwość sprawdzenia się poza granicami basenu.

„Pływanie w wodach otwartych” to teoretyczny fundament tej konkurencji pływackiej. Żeby mieć siłę pływać, i to pływać daleko, wszystko trzeba dobrze zaplanować, mieć motywację i regularnie trenować. W pływaniu długodystansowym jest wiele czynników, które mogą zdecydować o zwycięstwie lub porażce. W książce znajdziemy informacje dotyczące zarówno tego, jak przygotować się do pływania w zimnej, a nawet lodowatej wodzie, co może nas oczarować, jeśli zdecydujemy się pływać w oceanie nocą i jakiego środka użyć, by przykre otarcia nie zakłóciły nam przyjemności pływania. Warto zdobyć wiedzę, która pomoże nam przetrzeć ścieżkę do sukcesu.

Książka Stevena Munatonesa to nie tylko poradnik z konkretnymi wskazówkami. Wielu osobom może ona pokazać, jak radzić sobie w życiu z przeciwnościami losu. By tak, jak weterani pływania w wodach otwartych być gotowym na to, co nieoczekiwane.

„Pływanie w wodach otwartych” to propozycja dla tych, którzy kochają pływać, uwielbiają czuć wolność otwartych przestrzeni. Jeśli informacja o przepłynięcie kanału La Manche przez kolejnego śmiałka robi na Tobie wrażenie, to ta książka jest dla Ciebie. Dzięki niej uświadomisz sobie, że i Ty możesz tego dokonać.

Przeczytaj i trenuj, a może będziesz pierwszym człowiekiem na ziemi, który zdobył Koronę Oceanów.

Już teraz książkę Stevena Munatonesa Pływanie w wodach otwartych w promocyjnej cenie można zamówić na www.bukrower.pl
Ponadto książkę będzie można wygrać w konkursie na naszym portalu, który ogłosimy w piątek 25 stycznia.

O AUTORZE

Steven Munatones to były maratończyk pływacki oraz znany i doceniany trener. Był trenerem narodowej drużyny pływackiej USA na mistrzostwach świata w pływaniu w roku 2001, 2003, 2005 i 2007 oraz na mistrzostwach świata w pływaniu w wodach otwartych w roku 2004. Jest redaktorem naczelnym „Daily News of Open Water Swimming” i twórcą anglojęzycznego słownika „Open Water Swimming Dictionary”.

Munatones zarządza stroną internetową Międzynarodowej Galerii Sław Maratonów Pływackich. Był komentatorem dla telewizji NBC podczas maratonu pływackiego mężczyzn i kobiet na 10km w trakcie olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Podczas igrzysk występował wielokrotnie jako ekspert na temat pływania na łamach różnych mediów amerykańskich. Artykuły jego autorstwa ukazywały się w „Swimming World”, „Australia Swimming” i „USMS Swimmer”. Co roku publikuje listę 100 Najważniejszych Biegów Pływackich w Wodach Otwartych oraz 50 Najważniejszych Biegów Pływackich Ameryki. Jest twórcą portali internetowych o pływaniu długodystansowym, w tym openwatersource.com oraz 10Kswim.com.

Ponadto jest członkiem Technicznego Komitetu Pływania w Wodawch Otwartych FINA (FINA Technical Open Water Swimming Committee) – światowej organizacji zarządzającej pływaniem w wodach otwartych, z której porad i sugestii korzysta Amerykańska Unia Pływania Amatorskiego, organizacja USA Swimming i U.S. Masters Swimming.


REKOMENDACJE

"Ta książka pochłonęła mnie od pierwszej strony. To praktyczny poradnik, który jest w stanie rozbudzić pasje. Mam nadzieje, ze po lekturze start w zawodach open water stanie się i twoim celem".

Jacek Thiem – inicjator zawodów Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym, współtwórca ruchu Masters Polska.

"Pływanie długodystansowe to skomplikowana kombinacja taktyki, motywacji, doboru celów oraz akceptacji i dostosowania się do nieprzewidywalnych warunków. Książka jest doskonałą mapą prowadzącą przez te zagadnienia. Takiej pozycji na polskim rynku wydawniczym brakowało".

Rafał Ziobro – pływak amator, zdobywca Cieśniny Gibraltarskiej, jako pierwszy Europejczyk wpław przepłynął Cieśninę Magellana.

"Jeśli planujesz ścigać się w oceanie, jeziorze, na rzece, kanale, zalewie lub w zatoce „Pływanie na wodach otwartych" to najlepsza droga do osiągnięcia sukcesu" - Brent Rutemiller

"Steven Munatones napisał niezwykle wszechstronną książkę; żałuję tylko, że nie była dostępna na początku mojej kariery pływackiej. Mówiąc najprościej, „Pływanie na wodach otwartych" to najlepsze źródło wiedzy dla każdego śmiałka wypływającego na otwarte wody – czy to początkującego pływaka czy światowej klasy zawodowca".
John Flanagan

"Książka pływackiego guru Stevena Munatones objaśnia całe spektrum zagadnień związanych z pływaniem w wodach otwartych. Lektura obowiązkowa".
Maarten van der Weijden

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy