Zaparowane okularki? Testujemy chusteczki "przeciwmgielne" FOGGLE

Napisał Adam Osiński środa, 27 kwiecień 2011. Testy

Zaparowane okularki? Testujemy chusteczki

Odwieczny problem i zmora wszystkich pływaków, czyli parujące okularki, kazus na tyle uciążliwy, że potrafi uprzykrzyć nam pływanie. Pół biedy gdy rzecz się dzieje na treningu, co najwyżej nie dojrzymy odpowiedniej wskazówki zegara, czy kolegi płynącego na torze obok. Gorzej gdy parujące okularki przeszkadzają nam w wspięciu się na wyżyny swoich możliwości podczas zawodów. Bowiem jak tu się ścigać, skoro nie widać z kim?

Z problemem można sobie radzić na różne sposoby, rozwiązań jest kilka, a jednym z nich są specjalne chusteczki czyszcząco-przeciwmgielne FOGGLE, które testujemy dla Was w poniższym artykule. Zapraszamy!


Wstęp.

Większość sprzedawanych modeli gogli jest pokrywanych specjalną warstwą chroniącą przed ich parowaniem. Zapewne nie raz podczas kupowania swoich pływackich szkiełek od miłej Pani Sprzedawcy zdarzyło ci się usłyszeć: ‘tylko proszę nie dotykać okularków w środku!’. Jak przystało na dobrze opiekującego się swym sprzętem pływaka, postępowałeś wedle zaleceń sprzedawcy. Pomimo stosowania się do poleceń, po pewnym czasie czar ‘bezmgielnych’ treningów prysł… Co zrobić w takim wypadku?

Na rynku istnieją różne metody walki z mgłą na szkiełkach (nie będę się teraz skupiał na opisywaniu wszystkich, w przyszłości poświęcę temu osobny artykuł), a do jednych z nich należą produkty z półki antifog (przeciwmgielne), głównie sprzedawane w postaci sprejów. Od koszmaru parujących okularków nie ucieknie żaden pływak. Jest to niejako wpisane w ten sport, jak zapach chloru na skórze po basenie.

Jako, że w polskim ‘pływackim Internecie’ brakuje tego typu testu, z tym większą ciekawością i chęcią przystąpiliśmy do sprawdzenia produktu firmy SBR SPORTS – FOGGLE.

Opakowanie.

W pudełku znajduje się 6 lub 48 (w zależności od wariantu) osobno zapakowanych wilgotnych chusteczek. Możliwy jest również zakup na sztuki. Warto zauważyć, iż większość produktów antifog to spreje sprzedawane w ok. 100ml buteleczkach. Firma SBR Sports swoje każde ‘przeciwmgielne lekarstwo’ zapakowało w osobne opakowanie. Nie bez powodu chusteczki pakowane są osobno, bowiem zabezpiecza je to przed wysychaniem i utratą swoich właściwości.

Aplikacja.

Cała idea jest prosta. Otwieramy opakowanie, z którym żaden facet nie powinien mieć problemu (kobiety rzecz jasna również ;) Rozwijamy wilgotną ściereczkę i czyścimy okularki. Producent zaleca aby chusteczkami Foggle przetrzeć zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną powłokę gogli. Naniesiona na okularki warstwa wysycha w przeciągu kilku sekund, a nasz sprzęt jest już gotów do ‘bezmgielnego’ użycia.

Jedna chusteczka może nam posłużyć do kilkukrotnej aplikacji. Jednak aby tak się stało trzeba ją przechowywać w szczelnym zamknięciu, w innym wypadku szybko nam wyschnie. Z tego względu po otwarciu opakowania należy ją jak najszybciej zużyć (ewentualnie podzielić się z kolegami ;) )

Warto wspomnieć, że jest to jedyny na rynku produkt łączący jednocześnie właściwości czyszczące i zapobiegający powstawaniu na okularkach mgły.

Zastosowanie.

Osobiście ściereczki Foggle stosowałem do okularków pływackich, zwykłych okularów noszonych na co dzień oraz do gogli narciarskich. Przyznam się szczerze, że bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku czyszczenia monitora komputerowego ;)
Podsumowanie.

Produkt można śmiało polecić wszystkim tym, którzy zmagają się z zaparowanymi okularkami i nie przepadają za wielokrotnym zatrzymywaniem się i przecieraniem szkiełek podczas pływania.

Zalety:

- dobrze działający antifog
- pakowane oddzielnie chusteczki nie wysychają

Wady:

- twoi znajomi będą chcieli je od ciebie pożyczać ;)
- chusteczkę wyjętą z opakowania trzeba wykorzystać, w przeciwnym wypadku wyschnie

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy